قُلْ ما یَعْبَؤُا بِکُمْ رَبِّی لَوْ لا دُعاؤُکُمْ .

77 فرقان

ـبگو: «پروردگار من براى شما ارجى قائل نیست اگر دعاى شما نباشد

راستی شما چقدر به دعا از ته دل و حرف زدن با خدا اعتقاد دارید 

چفدر قشنگ خدا در آیه آخر سوره فرقان اهمیت دعا رو تو زندگی بیان کرده , من همیشه سر کلاس میگم شماره 77 این آیه هم شبیه دست هایی هست که دارن دعا میکنن 

اون روز قراربود خانواده ی حسن برای عید دیدنی بیان خونه ما 

وقتی ما ایرانی ها دور هم جمع میشیم همیشه یه مهمون مشترک تو همه خونه ها به اسم تلویزیون هست که چه به حرفش گوش کنی چه نکنی خودش برا خودش حرف میزنه و انگار اگه ساکتش کنیم به مهمونا و مهمونی برمیخوره 

خلاصه ما هم طبق رسم همه ایرانی ها تلویزیون روشن کرده بودیم ولی برای احترام به آقایون اخبار گوش میکردیم 

یه دفعه قاری قرآن رو نشون داد که داشت سوره ملک رو تلاوت میکرد قاری بزرگ کشور اندونزی در حین تلاوت آیه دوم سوره ملک( مرگ و زندگی را بیافرید تا ببیند کدام یک از شما نیکو ترید) بود که نتونست آیه سوم رو بخونه و جان به جان آفرین تسلیم کرد و چه مرگ زیبایی و چه آیات زیبایی ! خدا رحمتش کنه .

همینطور که داشت این تلاوت رو نشون میداد هر کس با تعجب چیزی گفت من که خیلی ترسیده بودم گفتم خدایا من اصلا از مرگ زیر آوار و زله و تصادف و خوشم نمیاد از همین الان هم بهت بگم یا شهادت یا کنار قرآن من اصلا از این مرگ های الکی نمیخوام و همه کلی بهم چیز گفتن که آره برا خدا تعیین تکلیف میکنی مرگ این حرفارو نداره بیاد باید بری !

ولی من گفتم دیگه؛ داخل پرانتز من از مرگ و مرده و قبرستون میترسم پرانتز بسته 

خلاصه مهمونی خیلی خوبی بود جاتون خالی خیلی هم خوش گذشت 

روزای عادی ما شب ها معمولا زود میخوابیم اون شب چون مهمون ها کمی دیر رفتن ما هم مجبور شدیم تا دوازده و نیم بیدار بمونیم 

بعد از رفتن مهمون ها حتی دیگه وسایل رو هم جمع نکردم داشتم چراغ هارو خاموش میکردم که برم بخوابم یکباره صدای مهیبی از اتاق اومد  همراه با لرزیدن کل ساختمون که فک کردیم زله اومد 

سراسیمه همه به طرف اتاق رفتیم  سقف درست سر جایی که من میخوابیدم  ریخته بود خاکی سنگین و خیس همراه با آجر ها

درست خودم رو یک لحظه در زیراین آوار حس کردم اگر طبق ساعت هر شب خوابیده بودیم الان در خواب به ملکوت اعلی پیوسته بودم 

یه لحظه یاد دعای چند ساعت پیش افتادم و گریه ام گرفت خدای مهربونم ممنون که یه فرصت قشنگ دیگه بهم دادی خدای عزیزم میدونستی من از این مرگ ها بدم میاد 

اللهم الرزقنا شهاده فی سبیل الله

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jim سر آشپز روز نوشته های یک کنکوری می‌نویسیم؛ ننویسیم چه کنیم؟! Diane علیرضا داوری صاده کارگزاری بورس ایران فرکتال باران