وَ فَدَیْنٰاهُ بِذِبْحٍ عَظِیمٍ (١٠٧) صافات

و بر او (گوسفندی فرستاده و) ذبح بزرگی فدا ساختیم

آیا حیوانات هم میدونن مرگ چیه ؟ دیدید بعضی وقتا حیوون ها میفهن که می‌خوان اونارو بکشن و فرار میکنن یا خودشون رو به مردن می زنن

داستان قربانی کردن یه داستان قدیمیه  میرسه به زمان هابیل و قابیل زمانی که باید بهترین و دوست داشتنی چیزی رو که داشتن رو تقدیم میکردن به پروردگار و این تمرین ایثارو تقوا بود

یه زمانی هم بود که فرزندان رو جلوی بت ها قربانی میکردن البته من همیشه یه سوال تو ذهنم میاد اینکه چراجلوی بت ها همیشه پدران فرزندان رو قربانی میکردن چرا هیچوقت این افتخار نصیب فرزندان نمیشد که پدران خود را به پای بت ها قربانی کنن ولی بگذریم سوال خطر ناکی بود اصلا هیچی .

راستی فردا عید قربانه روز کشتار جهانی گوسفندان دهان بسته

از بچگی هم دلم برای این دهان بسته ها میسوخت آخه تمام سال یه طرف این روز دیگه آخرش بود برای این بع بعی ها 

البته تو طول سال هم مردم به مناسبت های مختلف قربانی میکنن 

زمان بچگی یادمه عید قربون شامه همه کوچه با هم هماهنگ بود همه اون شب آبگوشت داشتن و میشد صدای گوشت کوبیدن یا دراوردن مخ استخوان که توسط پدر خانواده انجام میشد رو از هر خونه ای شنید

راستی گوسفند میفهمه میخوان سرشو ببرند ؟ نظر شما چیه؟
چند سال پیش همسایه ما خونه قدیمی داشتن که تخریبش کردن تا از نو بسازنش

معمولا تهران وقتی که اسکلت ساختمان رو میزنن  پای کار یه گوسفند بر ای رفع بلا قربانی میکنند گفتم رفع بلا حالا داشته باشید ماجرا رو !!!

جوشکار ها بالای اسکلت بودن در حال جوش دادن اسکلت ساختمان چهار طبقه ,گوسفندی رو آوردن برای سر بریدن جهت رفع بلا و با طناب این دهان بسته رو بسته بودن که فرار نکنه در  همین موقع که قصاب چاقورو  آماده میکرد برای کارش که گوسفند رو قربانی کنه
گوسفند شیطون طنابشو شل کرد و شروع کرد به فرار کردن و بقیه هم به دنبالش

چشمتون روز بد نبینه تو همین اوضاع گرفتن گوسفند به یک باره یکی از تیر آهن ها از بالای اسکلت سقوط کرد ودرست افتاد  بر سر باجناق صاحبخانه وااااای چه اتفاق عجیبی!!!!

گوسفند شیطون  دیگه برای خونه قربانی نشد بلکه فردا جلوی جنازه باجناق قربانیش کردند

خدا رحمتش کنه مرد خوبی بود حالا سالها از این موضوع میگذره ولی من هر وقت این  خونه رو میبینم یاد این ماجرا میفتم .
خدایا شکرت که با آوردن یه گوسفند از آسمان رسم قربانی کردن فرزند برداشته شد و الا همیشه تنمون می‌لرزید که کی وقت ایثار پدر نسبت به پروردگارش میرسه 
عیدتون مبارک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تحقیقات دانشجویی دکتر ویدا احمدی با نام قلمی دانا کامران ‎My Daily Notes لوله بازکني و تخليه چاه در تهران شوق بندگی انسان شناسی وبلاگ بليط چارتري ارزان تيکبان Monica کیارش عباس زاده