ا یُؤَاخِذُکُمُ اللَّهُ بِاللَّغْوِ فِی أَیْمَانِکُمْ وَلَکِنْ یُؤَاخِذُکُمْ بِمَا عَقَّدْتُمُ الْأَیْمَانَ فَکَفَّارَتُهُ إِطْعَامُ عَشَرَةِ مَسَاکِینَ مِنْ أَوْسَطِ مَا تُطْعِمُونَ أَهْلِیکُمْ أَوْ کِسْوَتُهُمْ أَوْ تَحْرِیرُ رَقَبَةٍ فَمَنْ لَمْ یَجِدْ فَصِیَامُ ثَلَاثَةِ أَیَّامٍ ذَلِکَ کَفَّارَةُ أَیْمَانِکُمْ إِذَا حَلَفْتُمْ وَاحْفَظُوا أَیْمَانَکُمْ کَذَلِکَ یُبَیِّنُ اللَّهُ لَکُمْ آیَاتِهِ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ ۸۹مائده

خدا شما را به سوگندهاى بیهوده‏ تان مؤاخذه نمى ‏کند ولى به سوگندهایى که [از روى اراده] مى ‏خورید [و مى ‏شکنید] شما را مؤاخذه مى ‏کند و کفاره‏ اش خوراک دادن به ده بینواست از غذاهاى متوسطى که به کسان خود مى ‏خورانید یا پوشانیدن آنان یا آزاد کردن بنده‏ اى و کسى که [هیچ یک از اینها را] نیابد [باید] سه روز روزه بدارد این است کفاره سوگندهاى شما وقتى که سوگند خوردید و سوگندهاى خود را پاس دارید این گونه خداوند آیات خود را براى شما بیان مى ‏کند باشد که سپاسگزارى کنید 

آیه 89 مائده رو وقتی حفظ میکردم ترجمه ش برام جالب بود همیشه میگفتم خب این چه کاریه آدم تصمیم محکم برای یه کاری بگیره بعد نتونه انجام بده تازه بعدش باید جریمه هم بده ,  خب کسی که آدم رو زور نکرده .

ولی امان از وقتی که خودت با عقاید خودت غافلگیر میشی !!!!

امروز رفته بودم قم زیارت حضرت معصومه عمه جان عزیزم , هر وقت میرم حرم دوست دارم برم صحن نجمه خاتون چون بچه های حفاظ همیشه اونجا در حال مباحثه هستند 

یه دفعه با دیدن چن تا از حفاظ که دور هم نشسته بودن و مباحثه میکردن یاد خودم افتادم حدود 17 سال پیش .

سال 80 تازه حفظم تموم شده بود و دلم میخواست محفوظاتم از دست نره برا همین با دوستام قرار گذاشتیم که مرورهامون رو زیاد کنیم و سخت کار کنیم , یکی از بچه ها گفت بیاید نذر کنیم و قسم بخوریم که حتما هر روز 5 ساعت مرور داشته باشیم .

من گفتم حالا براچی قسم ؟؟؟

گفت چون قسم کفاره داره مجبور میشیم کار کنیم .

من گفتم خب قسم رو میشکنیم کاری نداره روزی صد دفعه از این قسم ها میخوریم دوستم گفت نه اون قسم های لغو هست که میشکنی , باید قسم لفظ جلاله بخوریم با تاالله باالله که اگه عمل نکنیم باید کفاره بدیم .

من که تا حالا از این قسم ها نخورده بودم یه کم جا خوردم گفتم قبول و هر 5 تامون تو حرم حضرت معصومه نذر کردیم و قسم خوردیم که روزی 5 ساعت قرآن بخونیم .البته قرار این قسم تا یک ماه بود.

چند روز اول که جوگیر بودیم خوب پیش میرفت و بچه ها خوب میخوندن البته 3 تاشون مجرد بودن که وقت این کارو داشتن و من با داشتن سه تا بچه و توانایی جسمی کم دیگه داشتم مثل یه شمع خاموش میشدم بزور 5 ساعت رو پر میکردم ولی دیکه سر درد و خستگی امون منو بریده بود ِرفتم ترجمه آیه رو خوندم و دیدم عجب کفاره ای اولش سه روز روزه و در صورت نداشتن شرایط روزه بعدش

خلاصه باید چاره ای میکردم چون توان روزه هم نداشتم 

به قول قرآن " ان کید کن عظیم "

مجبور شدم برم چاره این مسئله رو از دفتر یکی از مراجع بپرسم حاصل این کید این بود که اگه همسرت راضی به این نذر نباشه قسم شما باطله .

و خدارو شکر که این رنج و سختی که خودم به دست خودم درست کرده بودم به دست حبیب حل شد .

خدایا دوستت دارم و دوست دارم آخرین دینت رو چون بن بست نداره .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش - تولید - عرضه دانلود رایگان گلچین جدیدترین ها آپشن خودرو | گندم کار دنیای زیبایی filegostar فروشگاه اندیشه فایل کوهستان رویایی lovesall433 در آرزوی وصال